Bahar Temizliği

Bahar Temizliği

Bahar temizliği , Evde daha az vakit geçirdiğimiz ışıltılı yaz aylarında bitmek üzere. Ev sıcaklığına geri dönmek üzereyiz, peki o bizi ağırlamaya gerçekten hazır mı?


Mevsimler değişirken , havalar daha da soğumadan üzerimize ağırlıklar çökmeden bahar temizliği zamanı gelip de geçmeden camları açıp yatak odamızı taze havayla doldurmak, köşe bucak demeden odaları tozdan kirden arındırmak hem evimizi hem de sizi yenileyecek.
 
Bahar temizliği eski bir adet yada eski bir adet değil, artık kolları sıvama zamanı!
 
Fikir olarak ne kadar hoşumuza gitse de itiraf edelim çok azımız tüm bir gününü temizlik yapmaya ayırmaya heveslidir. Bahar temizliğini günlere böleceğiniz gibi, size yardım edecek arkadaşlarınızı yada aile bireylerinizi de bu aktiviteye dahil edebilirsiniz.
 
Neler Yapılmalı?
Bahar temizliği rutin temizlikten ayıran fark, bahar temizliğinin evde en ücra köşelere kadar ulaşma operasyonu olmasıdır. Evdeki her eşya yerinden kaldırılıp temizlenmezse o temizlik bahar temizliği olmaz. Rutin temizliğiniz de , banyo ve mutfağa gösterdiğiniz ekstra özeni bahar temizliğinde evin her köşesine göstermeniz lazım. Halılar temizlenecek, koltuk takımları elden geçecek ve duvarlar silinecek. Dolaplarda yazlık- kışlık giysi değişimi yapılacak. Artık işimize yaramayan her şey atılacak. Kısacası, ev ufukta görünen kış günlerine hazır olacak.
 
Evinizin doluluğu veya büyüklüğüne göre belki de bir güne sığmayacak bu iş için hafta sonunuzu ayırmanız gerekecek, evinizin temizlik sonrası hali için ödenebilir bir bedel olduğunu düşünmekte haklıyız sanırım. İşlenmiş perdelerin, lekeli camların, her açık camdan içeri sızıp tüm köşelere dolmuş olan tozların ağırlığını üzerinde taşıyan evinizde derinlemesine temizlik yapmamak olmaz. Mis kokulu bahar temizliğine hazırlanmak ve evi köşe bucak temizlemek için ise iyi organize olmak şart.
Tarih : 3.2.2020 Okunma Sayısı : 0

Habere Ait Resimler

Hemen Ara
WhatsApp